برای خواندن به 

                                 

                                                ادامه دمطلب... 

 

                                                        بیا.

نظر؟؟؟؟ 

 

                                      

 

   احمد رضا عابدزاده  بر طبق شناسنامه در 3 خرداد 1345 درشهرآبادان به دنیا امده ولی بزرگ شده شهر اصفهان است. البته خو وی تاریخ تولدش را چندین روز قبل از این تاریخ عنوان می کند.

 اولین تیم عابدزاده هلال احمر اصفهان بوده است.
درمهر سال 62اولین قهرمانیش را با تیم تام اصفهان درسن17سالگی جشن گرفت.
در مرداد64 اولین حضور در لیگ کشور را با تیم منتخب اصفهان در لیگ استانی قدس تجربه کرد.

اولین بازی ملی دراین سال باتیم ملی ب درمقابل رومانی برای احمدرضا رقم خورد.
دی ماه65 دومین قهرمانی باتام اصفهان را جشن گرفت.

 همچنین دراین سال اولین بازی رسمی را باتیم الف مقابل کویت درمقدماتی المپیک88انجام داد!


درتیر66 برای انجام خدمت مقدس سربازی به تیم ژاندارمری تهران پیوست سپس درسال68مجددا به تام اصفهان برگشت!

درسال 69به استقلال تهران پیوست او دراین سال با استقلال به قهرمانی کشور رسید وهمچنین با همسرش که اهل اصفهان است ازدواج کرد.
درمهر سال69 با تیم ملی درمسابقات آسیایی 90 پکن بامهار 3 پنالتی دربازی فینال مقابل کره شمالی قهرمان آسیا شد.


قهرمانی در جام باشگاه های آسیا با استقلال درسال70 دیگر افتخار عابدزاده در کلکسیون افتخارات فراوانش بود.

 همچنین دراین سال ودربهمن ماه به قهرمانی لیگ باشگاههای فوتبال تهران به همراه استقلال رسید.
او یک فصل دیگر هم برای استقلال بازی کرد وبعد از 3فصل حضور دراستقلال مجددا درسال72به اصفهان برگشت ویک فصل را هم در سپاهان اصفهان سپری کرد.

ولی درفروردین73 و درحالیکه به شدت از مسوولان باشگاه استقلال دلشکسته و دلگیر بود، با توجه به اینکه سران باشگاه آبی وی را که با تیم استقلال مصدوم شده بود را بی پناه رها کرده بودند و حتی حق و حققش را پرداخت نکرده بودند به جهت تقبل کردن هزینه های درمانیش توسط امیر عابدینی مدیرعامل وقت پرسپولیس راهیی تیم پرسپولیس شد ولی چون مصدوم بود تا دی ماه بازی نکرد ودر3دی ماه اولین بازی رسمی اش رامقابل ملوان با پیراهن پرسپولیس برگزار کرد.


اولین قهرمانیش با پرسپولیس دردی ماه 74  درلیگ پنجم آزادگان بدست آورد.

 وی همچنین دراین سال رکورد18بازی بدون گل را از خودش به جای گذاشت که همچنان پابرجاست ودروازه بانی نتوانسته است این رکورد را جابه جا کند.


مجددا درتیر76 ودرلیگ ششم آزادگان پرسپولیس بابرد 3بر0استقلال قهرمان این مسابقات شد.

 عابدزاده به همراه تیم ملی در آذر 76 به جام جهانی صعود کرد که به یادماندنی ترین عکس العمل های عابدزاده باوجود مصدومیت دربازیهای استرالیا و ژاپن بود که از جان ودل از دروازه تیم ملی محافظت کرد.


درتیر77 ودرمقابل آلمان درجام جهانی عابدزاده آخرین بازی ملی و78بازیش را انجام داد وبعد از آن دیگر درتیم ملی بازی نکرد.
عابدزاده درخرداد78 باز هم باپرسپولیس به قهرمانی درلیگ8آزادگان دست یافت در همین سال با برد 2بر1 استقلال به قهرمانی در جام حذفی دست یافت ولی درآن بازیها عابدزاده مصدوم بود وداوود فنایی از دروازه پرسپولیس حراست می کرد.


آخرین حضور عابدزاده در فوتبال درسال 79 وباقهرمانی پرسپولیس درلیگ نهم آزادگان به پایان یافت و  در این سال بود که علی پروین که به نوعی هیچ گاه تاب تحمل ای را نداشت که شخصی از وی محبوبتر باشد به بدترین شکل ممکن موجبات کنار گذاشته شدن وی از پرسپولیس را فراهم کرد.

این در حالیست که عابدزاده با این وجود همچنان از پروین به عنوان یکی از بهترین مربیانش عنوان می کند و در مصاحبه ای که در سال گذشته با نگارنده داشت به این مساله صراحتا اشاره کرد:

 

 متاسفانه مدتی بعد از کنارگذاشته شدن ناجوانمردانه اش از پرسپولیس دراثر حمله عصبی عابدزاده دچار مشکل شد ومدتها دربیمارستان بستری بود که عده ای که در صدد تخریب شخصیت وی بودند این بیماری وی را به مسائل موهوم اخلاقی نسبت دادند در صورتیکه عده ای دیر علت این اتفاق را در فشارهایی  که طی سال گذشته از طرف سرمربی وقت پرسپولیس به وی وارد شده بود جستجو می کردند.

بعد از بستیر شدن عابدزاده در بیمارستان زنده کشان مرده پرست به یاد او افتادند و البته در این بین مردم  و هواداران عاشقش با دعاهای خیری که کردند او را دوباره به این دنیا بازگرداندند .


... واما درباره شخصیت عابدزاده:

در مورد شخصیت عابدزاده باید عنوان کرد  که بسیار باهوش، مطمئن، خونسرد، با اعتماد به نفس فوق العاده است که حتی چند نفر از باتجربه های تیم ملی درمصاحبه هایی بارها عنوان کردند که ما در بازی بااسترالیا واقعا خودمان باخته بودیم وتنها کسی که به ما روجیه داد وخود را  نباخت عابدزاده بود که با آن حرکات مثال زدنیش روحیه به بقیه منتقل کرد .
قدرت مدیریت وفرماندهی تیم استعداد فوق العاده در خروج یک تیم از بحران وبه بالاترین درجه از اعتماد رساندن ی تیم ودر آخر بسیار محبوب ومتین وخیر خواه که هنوز که هنوز است همه اورا به نام عقاب آسیا می شناسند وبدون اغراق باید گفت بهترین دروازه بان تاریخ فوتبال ایران هست. گرچه که عده ای این عنوان را شایسته ناصر حجازی می دانند!
عابدزاده بعد از چند سال از خداحافظیش از فوتبال باحضور دربازی پرسپولیس با بایرن مونیخ وباپیراهن پرسپولیس وبامربی قدیمیش سلطان علی پروین به طور رسمی از مسابقات رسمی خداحافظی کرد.

 

سایت خدماتی تک بیست


ساخت کد موزیک آنلاین

تک بیست-کدهای کاربردی وبلاگ-ساخت کد موزیک آنلاین